Reklama
Reklama

Kilkadziesiąt wozów strażackich i tłumy na MTP

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

O wozach strażackich, które w sobotę od rana spotkać można na poznańskich ulicach informowali nas Czytelnicy. Strażacy uspokajają - nic poważnego się nie dzieje.

Dziś odbywa się III Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów. Na MTP swoje wozy prezentują jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z całej Polski. Podziwiać będzie można ponad 80 pojazdów wraz z wyposażeniem. By tam dojechać tłumnie przejeżdżają przez miasto, co nie umyka uwadze naszych czujnych Czytelników.

Podczas zlotu odbędą się pokazy akcji ratunkowych na żywo, gaszenie ognia zabytkową sikawką czy dziecięcych drużyn pożarniczych. Dzieci będą mogły wziąć udział w konkursach, a nieco starsi - przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy lub nauczyć się gasić gorący olej. Na miłośników historii czekać będzie kolekcja Izby Tradycji Pożarniczej. Podczas wydarzenia znajdzie się także bogata ekspozycja od firm z branży pożarniczej - zapowiadali organizatorzy wydarzenia.

Wstęp na zlot jest wolny, jednak jak wcześniej informowaliśmy ze względów epidemiologicznych obowiązuje wcześniejsza rejestracja w serwisie ToBilet.pl.

Wydarzenie odbywać się będzie w godzinach od 10:00 do 17:00.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro