Reklama
Reklama

Uwaga na burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenie nawet II stopnia!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Damian
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Damian

Poznański Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia dotyczące wystąpienia burz, deszczu, silnego wiatru i lokalnie gradu.

Ostrzeżenie II stopnia obowiązuje niemal w całej Wielkopolsce w sobotę od godziny 11:00 do 22:00. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Miejscami grad. Z uwagi na dynamiczną sytuację meteorologiczną ostrzeżenie może ulec aktualizacji - czytamy w komunikacie IMGW. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 85%.

Tylko w powiatach: międzychodzkim, nowotomyskim, grodziskim, wolsztyńskim, kościańskim i leszczyńskim w godzinach od 10:00 do 22:00 obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia stopnia. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad. Z uwagi na dynamiczną sytuację meteorologiczną ostrzeżenie może ulec aktualizacji - informuje IMGW. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to również 85%.

Ostrzeżenie "2 stopnia" oznacza, że burza jaka może przejść nad Wielkopolską będzie skutkowała większymi niż zazwyczaj w czasie burz opadami deszczu i porywami wiatru. Klasyfikacja burz ma 3 stopnie - najgroźniejsze burze klasyfikowane są jako 3 stopnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
18.20 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro