Reklama
Reklama

Przypadek koronawirusa w Volkswagen Poznań. Fabryka zapewni pracownikom bezpłatne testy

fot. VWP
fot. VWP

Jak wynika z naszych ustaleń, na terenie zakładu Volkswagen Poznań jeden z pracowników jest zakażony koronawirusem.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Covid-19 ma pracownik spawalni. Czuje się dobrze, ale przebywa w izolacji. Wytypowano krąg osób, które miały z nim kontakt i także muszą przejść obowiązkową kwarantannę. W zakładzie przeprowadzono niezbędną dezynfekcję.

Zakład zdecydował się na umożliwienie pracownikom zrobienia testu w kierunku Covid-19. To Volkswagen Poznań pokrywa koszty testów. - Z możliwości przeprowadzenia badań na obecność koronawirusa skorzystać mogą pracownicy Volkswagen Poznań, którzy mają symptomy chorobowe: gorączkę, kaszel czy duszności, a także pozostali w uzasadnionych przypadkach. Podstawą do przeprowadzenia testów jest opinia lekarza zakładowego, który po konsultacji telefonicznej zleca wykonanie badania metodą RT-PCR (wymaz) - wyjaśnia Patrycja Kasprzyk z VWP.

Pracownicy poznańskiego zakładu Volkswagena testy przechodzą w punkcie drive thru przy ulicy Serbskiej.

  • Aktualizacja
    piątek, 21.08.2020 r., godz. 16.20
    Aktualizacja
    piątek, 21.08.2020 r., godz. 16.20
    Wśród pracowników Volkswagen Poznań stwierdzono na chwilę obecną jedną osobę z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa. To pracownik obszaru spawalni, który pracował we względnie wydzielonym obszarze produkcji. Pracownik ten czuje się dobrze, nie miał symptomów chorobowych, przebywa w izolacji domowej. Zidentyfikowaliśmy także krąg osób, które miały bezpośredni lub pośredni kontakt z zakażonym. 9 osób pozostaje w tej chwili w izolacji. Zgodnie z obowiązującymi procedurami, stanowisko pracy, stołówka, toalety, miejsca odpoczynku zostały niezwłocznie zdezynfekowane - poinformowała Patrycja Kasprzyk, rzecznik prasowy Volkswagen Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro