Reklama
Reklama

Protesty kibiców poskutkowały: Lech Poznań zrezygnował z herbu w pomarańczowym kolorze

fot. zrzut ekranu sklep.lechpoznan.pl
fot. zrzut ekranu sklep.lechpoznan.pl

Sprawa z trzecim kompletem strojów Lecha Poznań znalazła swój finał.

W środę Kolejorz pokazał koszulki, które piłkarze będą zakładać w sezonie 2020/21. Wówczas niemal natychmiast rozgorzała dyskusja wokół trzeciego kompletu, gdzie dominują czerń pomarańcz.

Pomarańczowy w tej wersji był również herb klubu, co nie przypadło go gustu dużej części kibiców. Najostrzej zareagowali fani pojawiający się na meczach w Kotle - zagrożone nawet bojkotem meczów i usług sponsora strategicznego klubu, którego logo znajduje się w centralnej części trykotu.

- Trzeci komplet strojów, którego kolorami dominującymi są czerń i pomarańcz został zaprojektowany jesienią 2019 roku i wtedy też w siedzibie producenta, w firmie Macron zostało złożone zamówienie na ten model koszulek. Koncepcja finalnego wyglądu trykotu, która powstała w klubie, nie uwzględniała jeszcze - w związku z trwającymi rozmowami z kilkoma firmami - obecności na froncie koszulki potwierdzonego nowego Sponsora Strategicznego - poinformował klub w swoim komunikacie.

Choć trzeci komplet już pierwszego dnia sprzedaży znalazł również swoich zwolenników, to dla dużej części fanów ten pomysł okazał się niemożliwy do zaakceptowania.

- Dlatego nie chcąc dzielić środowiska, nie chcąc dalszych kontrowersji i szanując wszystkie poglądy, zdecydowaliśmy, że finalnie do sprzedaży trafi czarny trykot, który będzie miał niebiesko-biały herb. Piłkarze pierwszej drużyny w oficjalnych występach będą grali w koszulce z niebiesko-białym herbem - powiedział Wojciech Terpiłowski, kierownik działu marketingu Lecha Poznań.

Koszulki z niebiesko-białym herbem można już nabywać w sklepie internetowym Kolejorza. W ciągu kilku dni pojawią się również w sprzedaży stacjonarnej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro