Reklama
Reklama

13 aktywnych ognisk koronawirusa w Poznaniu i powiecie poznańskim

fot. Michal Jarmoluk, Pixabay
fot. Michal Jarmoluk, Pixabay

Obecnie mamy łącznie 13 tzw. aktywnych ognisk koronawirusa na terenie Poznania i powiatu poznańskiego - poinformowała PAP w czwartek kierowniczka oddziału epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Anna Pawłowska.

Pawłowska wskazała, że obecnie na terenie miasta Poznania i powiatu poznańskiego "mamy 13 aktywnych, czyli niewygaszonych ognisk SARS-CoV-2".

Jak mówiła, jedno z największych obecnie ognisk znajduje się w firmie Arjo w podpoznańskich Komornikach, gdzie zakażenie potwierdzono dotychczas u 15 pracowników, oraz w podpoznańskim oddziale firmy Modertrans w Biskupicach - 7 potwierdzonych zakażeń.

Pawłowska wskazała, że kolejne duże ogniska to m.in. Komisariat Policji w Suchym Lesie - obecnie ośmiu zakażonych, oraz ognisko związane z adwokatami z Poznania i powiatu poznańskiego - 5 potwierdzonych przypadków. W tym tygodniu potwierdzono również zakażenie funkcjonariusza podpoznańskiego zakładu karnego w Rosnowie.

"Mamy także aktywne ogniska związane z uroczystościami; ceremonią protestancką (7 zakażeń), oraz weselem w Swarzędzu (5 zakażeń). Kolejne ognisko związane jest z uroczystością chrzcin w Tarnowie Podgórnym" - mówiła Pawłowska.

Dodała, że ogniska związane są także z wakacyjnymi obozami; w przypadku obozu w Bułgarii - zakażenie potwierdzono u 4 osób, natomiast po wyjeździe do Bukowiny Tatrzańskiej - SARS-CoV-2 wykryto u 5 osób.

W tym tygodniu zakażenie potwierdzono także m.in. u dwóch pracowników oddziału toksykologii poznańskiego Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei.

Pawłowska wskazała, że od początku epidemii w Poznaniu i powiecie poznańskim potwierdzono łącznie 565 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 336 w Poznaniu i 229 w powiecie poznańskim.

Obecnie aktywnych przypadków zakażeń jest łącznie 232 - 125 w Poznaniu i 107 w powiecie.

Na terenie całej Wielkopolski od początku pandemii zanotowano 4938 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego obecnie 1484 to przypadki aktywne. Do tej pory z powodu COVID-19 zmarło w regionie 216 osób. Wyzdrowiało 3238 chorych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.39 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro