Reklama
Reklama

Jest nowa lista powiatów objętych obostrzeniami. W strefie również Wielkopolska

fot. Ministrstwo Zdrowia

Ministerstwo zdrowia przedstawiło szczegółowe informacje dotyczące obostrzeń dla powiatów, w których w ostatnim czasie odnotowano największą liczbę nowych zakażeń koronawirusem.

Do strefy czerwonej trafiły powiaty: nowosądecki, nowotarski, wieluński, rybnicki i lipski oraz Nowy Sącz i Rybnik.

W strefie żółtej znajdują się powiaty: tatrzański, pszczyński, ostrzeszowski, ostrowski, pajęczański, łowicki, przemyski, jarosławski, radziejowski oraz Biała Podlaska, Ruda Śląska i Żory.

Powstała też strefa różowa - gdzie znajdują się miasta i powiaty zagrożone przejściem ze strefy żółtej do czerwonej. To: Kraków, Katowice, Koszalin oraz powiaty wołomiński, otwocki, pucki i starogardzki.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu były już minister zdrowia Łukasz Szumowski na antenie TVN24 tłumaczył, że jeżeli jest powyżej 6 osób na 10 tys., to mamy strefę żółtą. Jeżeli powyżej 12, to mamy strefę czerwoną.

Przypominamy też, że w wymienionych przez resort zdrowia powiatach zostaną wprowadzone obostrzenia dotyczące: targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek. Zgodnie z zapowiedziami lista powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia będzie poddawana bieżącej analizie i będzie się na bieżąco zmieniać.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro