Reklama
Reklama

W której dzielnicy Poznania jest najlepszy dostęp do służby zdrowia?

Materiały prasowe | fot. Otodom
Materiały prasowe | fot. Otodom

Szybki dostęp do lekarza w nagłej sytuacji jest niezwykle istotny, ale ważna jest również możliwość skorzystania z całodobowej apteki kiedy to konieczne. Gdzie pod tym względem w Poznaniu jest najlepiej?

Jedną z nowych kategorii Rankingu Dzielnic Otodom 2020 jest dostęp do służby zdrowia. Serwis Otodom przepytał 4500 poznaniaków - na podstawie ich odpowiedzi powstało zestawienie, które pokazuje gdzie opieka medyczna jest najlepsza.

Ankietowani dostęp do służby zdrowia oceniali w skali od 1 do 5. Okazało się, że wyniki są co najmniej przyzwoite. Aż 3 dzielnice uzyskały ocenę 4 lub wyższą, a były to Chartowo, Grunwald i Jeżyce - informują przedstawiciele serwisu Otodom.

O wysokim wyniku tych dzielnic zapewne zadecydowała największa liczba szpitali w okolicach oraz gęsta sieć prywatnych przychodni i aptek. Zbliżone wyniki nie tylko tych 3 dzielnic, ale całej czołówki pokazują, że poznaniacy są całkiem zadowoleni z dostępu do placówek medycznych - komentuje Daria Dziwisz, Real Estate 24.

Najsłabiej ocenianą dzielnicą w tej kategorii rankingu okazały się Podolany, których mieszkańcy ocenili dostęp do opieki medycznej na 3,55. Niewiele wyższą notę, 3,59, otrzymała Starołęka.

Przygotowując Ranking Dzielnic Otodom zadano te same pytania mieszkańcom 12 polskich miast. Okazało się, że poznaniacy są całkiem zadowoleni z dostępu do opieki medycznej. Najlepiej ocenili go wprawdzie mieszkańcy Katowic (3,86), lecz Poznań wraz z Gdynią znalazł się na drugim miejscu (po 3,72). Tylko minimalnie gorzej jest w Szczecinie, który z wynikiem 3,69 zamyka podium. Najmniej zadowoleni z opieki medycznej są natomiast mieszkańcy Bydgoszczy, gdzie średnia ocena to 3,49 - informują przedstawiciele serwisu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
6.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro