Reklama
Reklama

Lech Poznań po prezentacji. Dyskusje wokół koloru pomarańczowego na koszulkach

fot. Włodzimierz Hoppel

W środę odbyła się prezentacja Lecha Poznań.

Tym razem - ze względu na sytuację epidemiczną - areną tego wydarzenia był Stadion Poznań. Zabrakło również tradycyjnych zdjęć z piłkarzami i rozdawania autografów. W zamian zawodnicy posłali w trybuny kilkadziesiąt piłek.

Podczas imprezy nie zabrakło pytań do trenera i zawodników, sprawdzianów wiedzy o kolegach z zespołu czy praktycznych umiejętności piłkarskich. Jednym z najważniejszych - o ile nie najważniejszym - elementem była oficjalna prezentacja nowych koszulek, zaprezentowanych specjalnie dla Kolejorza przez włoską firmę Macron.

Już ich upublicznienie w mediach społecznościowych wzbudziło kontrowersje. O ile pierwszy i drugi komplet przypadł wielu osobom do gustu, o tyle trzeci, w praktyce używany bardzo rzadko, już niekoniecznie. Głównie na użyty w nim kolor pomarańczowy - dotyczy to również herby Kolejorza.

- Lech Poznań i Macron - przypominamy, że Lech Poznań ma NIEBIESKO-BIAŁY herb, a nie czarno-pomarańczowy, bo coś Wam chyba umknęło... - napisano w środę na facebookowym profilu Kibice Lecha Poznań. Z kolei podczas prezentacji na stadionie rozwieszono transparent o następującej treści: "Niebiesko-białe barwy, a na nich święty herb - kto tego nie pojmuje ten nie jest LECH".

Koszulki można już nabywać w internetowym sklepie Kolejorza oraz punktach sprzedaży w Avenidzie, Posnanii, Pestce i na stadionie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
10.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro