Reklama
Reklama

Budowa tramwaju na Naramowice: kolejne zmiany na skrzyżowaniu Lechicka/Naramowicka

fot. PIM
fot. PIM

Trwa budowa trasy tramwajowej na Naramowice.

W związku z tym 22 sierpnia (sobota) wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie ul. Jasna Rola oraz skrzyżowania Lechickiej i Naramowickiej.

W tym drugim miejscu aktualnie prowadzone są prace związane z infrastrukturą podziemną i przygotowania pod budowę obiektów inżynieryjnych, obowiązuje również tymczasowa organizacji ruchu. - Roboty wkraczają teraz w kolejną fazę obejmującą jezdnię prowadzącą obecnie ruch pojazdów na Naramowice. W związku z tym od 22 sierpnia nie będzie możliwości skrętu w prawo w ul. Naramowicką, jadąc ul. Lechicką od strony mostu Lecha. Dojazd na Naramowice będzie możliwy tymczasową drogą w rejonie stacji paliw Lotos, gdzie będzie można skręcić w prawo (jadąc od mostu Lecha) - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

- Pojazdy nadjeżdżające od strony ul. Murawa nie będą mogły skręcić w lewo przy stacji paliw (relacja w dalszym ciągu dostępna wyłącznie dla autobusów komunikacji miejskiej), udostępniono już dla nich manewr zawracania na skrzyżowaniu ul. Lechickiej i Obrońców Tobruku. Po zawróceniu, dojazd na Naramowice odbędzie się przy wykorzystaniu prawoskrętu przy stacji. Organizacja ruchu dla pojazdów komunikacji miejskiej, które obecnie korzystają z łącznicy nie ulegnie zmianie (swoich tras w związku z modyfikacjami nie zmieni żadna linia autobusowa). Trasy dla pieszych i rowerzystów w rejonie skrzyżowania wyznaczono głównie wzdłuż zachodniej części ul. Naramowickiej z zachowaniem przejścia przez ul. Lechicką, jednak wraz z postępem prac kierunki poruszania się pieszych i rowerzystów będą ulegać zmianie - dodają urzędnicy.

Także 22 sierpnia wyłączony z ruchu zostanie fragment ulicy Jasna Rola. Przejście dla pieszych i rowerzystów będzie zachowane, podobnie jak dojazd do posesji po stronie południowej. Objazd wyznaczony zostanie przez ul. Błażeja i Bolka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro