Reklama
Reklama

Rozpoczęła się budowa Andersia Silver. Biurowiec będzie najwyższym budynkiem w Poznaniu

fot. Von der Heyden Group

Po wielu latach oczekiwań budowa Andersia Silver w końcu ruszyła.

Konkrety w tej sprawie pojawiły się w ubiegłym roku, a od kilku dni przy placu Andersa można zauważyć pracujące koparki i ciężarówki - trwa przygotowywanie terenu pod dalsze etapy inwestycji.

- W pierwszej fazie budowy wykonujemy wykop wstępny, a także platformę roboczą na potrzeby ścian szczelinowych. Do budowy ścian szczelinowych przystąpimy na przełomie sierpnia i września. Prawdopodobnie w październiku rozpoczną się prace związane z wykonaniem wykopu głównego - poinformowała nasz portal Marta Czerwińska z PORR S.A., wykonawcy inwestycji.

- Andersia Silver to czwarty i ostatni etap zabudowy placu Andersa w Poznaniu zaplanowany przez Von der Heyden Group. Będzie to najwyższy budynek w Poznaniu. Von der Heyden Group posiada warunki zabudowy oraz zgodę z Urzędu Lotnictwa Cywilnego na zabudowę do wysokości 116 m - informuje inwestor, Von der Heyden Group.

Projekt ma składać się z 3 kondygnacji podziemnych i 26 naziemnych. W środku przewidziano miejsce dla hotelu, restauracji i powierzchni biurowych.

Budynek zaprojektowała Pracownia Projektowa dr Ewy i dr Stanisława Sipińskich w Poznaniu. Inwestycja ma być ukończona w 2023 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami. Gdzie obowiązują alerty IMGW?
1℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro