Reklama
Reklama

W Wągrowcu stanął automat z jointami

fot. portalwrc.pl
fot. portalwrc.pl

W lokalnym Kauflandzie ustawiono automat, w którym kupić można produkty konopne.

Jak opisuje portalwrc.pl, mieszkańcy są w szoku. Obawiają się, że nieletni zaczną kupować w automacie jointy z nieaktywną marihuaną, która zdaniem czytelniczki portalu i tak wpływa na układ nerwowy. W automacie umieszczono nie tylko jointy, ale też susz konopny, kosmetyki z wyciągiem z konopi i produkty spożywcze. Zgodnie z przepisami są to produkty legalne, bo posiadają maksymalnie 0,2 % psychoaktywnego THC.

Sprawą zainteresowała się gnieźnieńska policja, która ustaliła właściciela urządzenia, a także to, że działa on legalnie oferując do sprzedaży produkty wytwarzane z konopi innej niż indyjska. W przypadku konopi indyjskiej zawartość THC jest zdecydowanie wyższa, dlatego posiadanie takiego suszu jest nielegalne.

Policjanci przyznają, że zakupienie produktów z wągrowieckiej maszyny jest legalne, ale znalezienie u kogoś jointa, nawet z takiego automatu, może się wiązać z zabezpieczeniem go i wysłaniem do laboratorium, by sprawdzić skład suszu roślinnego. Jeśli okaże się, że THC przekracza dopuszczalną normę, grożą nam konsekwencje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro