Reklama

Homofobiczna furgonetka wyjechała na poznańskie ulice. Zatrzymała ją policja

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Pojazd przez cały tydzień ma jeździć po Poznaniu.

Fundacja Pro - Prawo do Życia z Warszawy jest organizatorem przejazdów furgonetki, na której znajdują się i z której głośników płyną homofobiczne hasła. Zdaniem fundacji homoseksualiści to pedofile. To właśnie furgonetkę tej fundacji "zaatakowała" aktywistka LGBT Margot niszcząc nożem plandekę, za co postawiono jej zarzuty.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W poniedziałek pojazd rozpoczął kursowanie po Poznaniu, ale szybko został zatrzymany przez policję. Jak ustaliła Gazeta Wyborcza, okazało się, że samochód miał drobne uszkodzenia - uszkodzoną lampę oraz zdemontowaną tablicę rejestracyjną, przez co nie mógł poruszać się po ulicach. Jeśli kierowca naprawi uszkodzenia, będzie mógł jeździć furgonetką po Poznaniu.

Do naszej redakcji w poniedziałek dotarła informacja o chwilowym zablokowaniu przejazdu furgonetki w Poznaniu przez kobietę kierującą samochodem osobowym. - Byłam świadkiem zatrzymania furgonetki z homofobicznymi hasłami przez panią kierującą samochodem. Zatrzymała się przed furgonetką, pomimo że miała zielone światło. Ja jechałam lewym pasem. Brawo dla tej Pani - napisała nasza czytelniczka.

Warto jednak pamiętać, że w myśl artykułu 90 kodeksu wykroczeń, za tamowanie ruchu grozi mandat w wysokości kilkuset złotych. - Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny albo karze nagany - czytamy w dokumencie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro