Reklama
Reklama

Homofobiczna furgonetka wyjechała na poznańskie ulice. Zatrzymała ją policja

fot. Czytelniczka

Pojazd przez cały tydzień ma jeździć po Poznaniu.

Fundacja Pro - Prawo do Życia z Warszawy jest organizatorem przejazdów furgonetki, na której znajdują się i z której głośników płyną homofobiczne hasła. Zdaniem fundacji homoseksualiści to pedofile. To właśnie furgonetkę tej fundacji "zaatakowała" aktywistka LGBT Margot niszcząc nożem plandekę, za co postawiono jej zarzuty.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

W poniedziałek pojazd rozpoczął kursowanie po Poznaniu, ale szybko został zatrzymany przez policję. Jak ustaliła Gazeta Wyborcza, okazało się, że samochód miał drobne uszkodzenia - uszkodzoną lampę oraz zdemontowaną tablicę rejestracyjną, przez co nie mógł poruszać się po ulicach. Jeśli kierowca naprawi uszkodzenia, będzie mógł jeździć furgonetką po Poznaniu.

Do naszej redakcji w poniedziałek dotarła informacja o chwilowym zablokowaniu przejazdu furgonetki w Poznaniu przez kobietę kierującą samochodem osobowym. - Byłam świadkiem zatrzymania furgonetki z homofobicznymi hasłami przez panią kierującą samochodem. Zatrzymała się przed furgonetką, pomimo że miała zielone światło. Ja jechałam lewym pasem. Brawo dla tej Pani - napisała nasza czytelniczka.

Warto jednak pamiętać, że w myśl artykułu 90 kodeksu wykroczeń, za tamowanie ruchu grozi mandat w wysokości kilkuset złotych. - Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny albo karze nagany - czytamy w dokumencie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
5.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro