Reklama
Reklama

Z ulicy w centrum znikną miejsca parkingowe. Mieszkańcy mogą skorzystać z parkingu buforowego

fot. ZDM

Trwa remont ulicy Karmelickiej.

O inwestycji pisaliśmy już tutaj, wspominając o wątpliwościach Rady Osiedla Stare miasto. Dotyczyły one przede wszystkim miejsc parkingowych - według radnych po remoncie może ich zniknąć nawet 16, a licząc dalszą reorganizację ruchu na ul. Krakowskiej, w okolicy Szkoły Podstawowej nr 82 i Kościoła Bożego Ciała, może to być nawet 25 miejsc postojowych.

- Z powodu zmniejszenia liczby miejsc parkingowych na ulicy Karmelickiej, mieszkańcy sektora Centrum Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania będą mogli korzystać z 20 miejsc na parkingu buforowym przy ul. Droga Dębińska. Osoby, które chcą skorzystać z takiej możliwości i posiadają identyfikator mieszkańca ŚSPP Centrum powinny złożyć wniosek o wpis pojazdu do systemu ewidencji parkingowej w Biurze Obsługi Klienta Wydziału Parkowania (ul. Pułaskiego 9) - poinformował w poniedziałek Zarząd Dróg Miejskich. Odpowiedni wniosek można znaleźć tutaj.

W ramach prac powstanie m.in. nowy chodnik, pojawi się również dodatkowa zieleń. - Zerwana została już stara nawierzchnia chodnika. Prowadzone są przygotowania do ułożenia nowej. Jesienią pomiędzy chodnikiem a jezdnią posadzona zostanie zieleń. Oprócz kwitnących krzewów i bylin zasadzone będą dwa platany wschodnie ("Minaret"). Miejsca postojowe zostaną wyznaczone na jezdni, równolegle do chodnika - relacjonują urzędnicy.

Remont ma pochłonąć 110 tys. zł. Środki pochodzą z opłat wnoszonych w Strefie Płatnego Parkowania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
2.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro