Reklama
Reklama

Kończy się remont wiaduktu nad PST Szymanowskiego

fot. PIM
fot. PIM

Zbliża się koniec prac związanych z remontem wiaduktu nad przystankiem PST Szymanowskiego.

Ich ostateczny finisz przewidziany jest na wrzesień. W poniedziałek rozpoczęła się procedura związana z odbiorem stałej organizacji ruchu.

- Od czerwca jest on już w pełni przejezdny, a w ostatnim czasie pojawiło się tam oznakowanie uwzględniające ruch rowerowy. Do wykonania pozostały drobne prace wykończeniowe. Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem - powiedział Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Rowerzyści mogą korzystać na wiadukcie z pasów dla autobusów.

Obecnie trwają przede wszystkim prace związane ze "spodem" wiaduktu, czyli przestrzenią nad przystankiem tramwajowym. Chodzi m.in. szpachlowanie, malowanie czy odnowę oznakowania.

- W ramach prac u spodu wiaduktu poprawiła się estetyka i bezpieczeństwo pasażerów oczekujących na tramwaj - belki konstrukcyjne zostały odnowione, a tym samym zapobiegnie to odpadaniu elementów betonowej otuliny nad przystankiem i zwiększy trwałość konstrukcji. Zamontowano też nowoczesne energooszczędne oświetlenie, które doświetliło przystanek i poprawiło komfort podróżnych - informują PIM. - W ramach inwestycji wymieniono m.in. płyty jezdne wiaduktu, nawierzchnię i zamontowano nowe balustrady. Piesi korzystają z postawionych na nowo schodów, a na pasach dla autobusów położona została nowatorska nawierzchnia typu Densiphalt, która łączy najlepsze właściwości betonu i asfaltu - dodaje spółka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
28.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro