Reklama
Reklama

11-letni Krzyś trzeci raz walczy z nowotworem. Na leczenie potrzebuje 1,5 mln złotych

fot. siepomaga.pl
fot. siepomaga.pl

Chłopiec ma ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Koszmar zaczął się w kwietniu 2017 roku, gdy u Krzysia z Szemborowa w powiecie słupeckim zdiagnozowano białaczkę. Od tego momentu regularnie jest "gościem" poznańskiej onkologii dziecięcej. - Leczenie onkologiczne jest żmudne, czasochłonne i bardzo podatne na niesprzyjające okoliczności. Wyniki raz się poprawiają, żeby po chwili lecieć na łeb na szyję. Myślisz, że już jest lepiej, a tu znienacka otrzymujesz kolejny cios. Odporność właściwie nie istnieje, a twoje dziecko jest wściekłe, nie chce słyszeć o jeszcze jednej chemii. Dorosły ma ogromny problem, żeby sobie z tą sytuacją poradzić, a co dopiero 11-letni chłopak, który wciąż jeszcze pamięta, jak to jest biegać za piłką po podwórku. Ciągle pyta, kiedy to się skończy, a ty nie masz dla niego dobrej odpowiedzi. Nikt nie ma... - wyjaśnia mama chłopca.

Krzyś już dwa razy pokonywał nowotwór, ale niestety choroba wracała. - Pierwsza wznowa miała miejsce w lipcu zeszłego roku. O drugiej dowiedzieliśmy się kilka dni temu. Lekarze nie mają dobrych wieści. Konieczne będzie kosmicznie drogie i nierefundowane leczenie metodą CAR-T cell, polegające na pobraniu od chorego komórek odpowiedzialnych za zwalczanie choroby i specjalne ich wyszkolenie na konkretny typ nowotworu - dodaje.

Leczenie będzie kosztować blisko 1,5 mln złotych. Zbiórka ruszyła 11 sierpnia i dotąd uzbierano niespełna 250 tysięcy złotych. - Terapia powinna się rozpocząć najszybciej, jak się da. Póki Krzysiu jest jeszcze w miarę dobrej formie. Jeśli choroba zacznie zbierać swoje śmiertelne żniwo, nasza szansa przepadnie. Nie wiem, co wtedy zrobię... Żadna matka nie jest na to gotowa. Dlatego proszę, błagam: pomóż mi zebrać tę ogromną kwotę. Pomóż mi ocalić synka - apeluje.

Pomóc można TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!
11℃
4℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
20.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro