Reklama
Reklama

Dolna Wilda: betonowe płyty w końcu znikną z nawierzchni. Zastąpi je asfalt

fot. ZDM

Dobre wiadomości dla kierowców.

Wjazd do Poznania od strony autostradowego węzła Poznań Luboń znają wszyscy użytkownicy dróg w stolicy Wielkopolski - stan tamtejszej nawierzchni znacznie odbiega od dzisiejszych standardów. Teraz, po wielu latach, ten odcinek ul. Dolna Wilda doczeka się remontu.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, od 17 do 23 sierpnia, w związku z remontem nawierzchni (wymiana płyt betonowych na nawierzchnię asfaltową), wprowadzane będą etapowo zmiany organizacji ruchu na ul. 28 Czerwca 1956 r. i ul. Dolna Wilda w rejonie zbiegu obu ulic:

W kolejnych etapach prac
:
- zawężona zostanie prawa strona ul. Dolna Wilda w kierunku ul. Hetmańskiej za skrzyżowaniem z ul. 28 Czerwca 1956 r.;
- zawężony zostanie lewy pas ul. Dolna Wilda w kierunku Lubonia i zamknięty pas do lewoskrętu w ul. 28 Czerwca 1956 r.;
- zawężony zostanie lewy pas ul. 28 Czerwca 1956 r. w kierunku Lubonia i ul. Hetmańskiej; dojazd do ul. Dolna Wilda ul. Łozową i Czechosłowacką;- zawężony zostanie prawy pas ul. Dolna Wilda w kierunku Lubonia; wlot i wylot w ul. 28 Czerwca 1956 r. odbywać się będzie po jednym pasie;
- zawężony zostanie prawy pas ul. 28 Czerwca 1956 r. w kierunku Lubonia; nie będzie wyjazdu z ul. 28 Czerwca 1956 r. w kierunku obwodnicy - objazd drogą przy stacji benzynowej Shell. Dojazd do ul. Dolna Wilda ul. Łozową i Czechosłowacką.

Prace na poszczególnych etapach planowane są na 1-2 dni. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. 28 Czerwca 1956 r. i ul. Dolna Wilda zostanie przełączona w tryb ostrzegawczy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro