Reklama
Reklama

8 urzędników ma koronawirusa. W budynku testowane jest specjalne urządzenie, które sprawdza czy klienci mają prawidłowo założoną maseczkę

fot. UM Ostrów Wielkopolski

Koronawirusa stwierdzono u pracowników Urzędu Miasta w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak informuje Radio Poznań u 8 pracowników stwierdzono już koronawirusa a 45 czeka na wyniki testów. Na razie nie ma mowy o zamknięciu urzędu, wiążące decyzje zapadną po wynikach badań wszystkich pracowników.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Już od kilku dni w ostrowskim urzędzie zastosowano nowe obostrzenia. Między innymi obowiązuje telefoniczna rejestracja a wyznaczeni pracownicy urzędu badają temperaturę wchodzącym do budynku urzędu przy użyciu zdalnego termometru. Osoby z podwyższoną temperaturą - od 37,0 o C nie będą wpuszczani.

To nie jedyne zmiany. Interesanci oraz pracownicy ostrowskiego Urzędu Miejskiego, po wejściu do budynku, korzystać będą z urządzenia, które skanując stojącą przed nim osobę sprawdza obecność maseczki na twarzy, jej prawidłowe ułożenie oraz kontroluje temperaturę ciała. W przypadku prawidłowego spełnienia warunków, urządzenie zwalnia blokadę i przepuszcza do budynku - informują Urzędnicy z Ostrowa Wielkopolskiego. Przyrząd wyprodukowała i wypożyczyła Urzędowi Miejskiemu jedna z firm. Będzie on przez najbliższe tygodnie testowany.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.92 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro