Reklama
Reklama

Mężczyzna niestosownie zachowywał się nad jeziorem. Może zapłacić kilka tys. zł kary

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View

32-latek lekceważył polecenia ratownika, nie stosował się do regulaminu kąpieliska.

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca na kąpielisku w Kozielsku - gm. Damasławek. Wśród korzystających z kąpieliska osób, uwagę na siebie zwracał 32 letni mieszkaniec miejscowości Tupadły w gminie Kcynia. Mężczyzna jak to przedstawiali plażowicze i ratownicy, swoim zachowaniem dał przykład, jak nie powinno się zachowywać na plaży.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Używanie słów wulgarnych i spożywanie alkoholu, palenie papierosów i gaszenie petów w piasku plaży nie pozostało niezauważone przez ratowników, którzy zwrócili uwagę mężczyźnie. Zamiast oczekiwanej refleksji i poprawy zachowania, mężczyzna reagował agresją i arogancją kontynuując picie piwa. Po chwili jednak mężczyzna miał dać jeszcze większy wyraz nieodpowiedzialności. Poszedł na pomost i skoczył do wody poza obszar wyznaczony do kąpieli - relacjonuje mł. asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy policji w Wągrowcu.

Mężczyzna nie stosował się do poleceń ratowników do wyjścia z wody. Błędnie uznał, że skoro pływa sobie poza wyznaczoną strefą, to ratownik nie ma nic do gadania. O tym zachowaniu poinformowani zostali policjanci z Damasławka. Pracujący na plaży ratownik wziął łódź i zainterweniował wobec 32-latka. Aby uniemożliwić dalsze pływanie mężczyźnie opłynął go i nakazał wracać na brzeg. Mieszkaniec Tupadł zniechęcony po chwili wyszedł z wody - dodaje.

Policjanci na miejscu zebrali informacje od plażowiczów i ratowników. Postanowili nałożyć na mężczyznę 500 złotowy mandat karny. Mężczyzna stwierdził jednak, że będzie dochodził swoich praw podczas postępowania przed sądem. Za popełnionych szereg wykroczeń sąd może nałożyć na mężczyznę karę nawet pięciu tysięcy złotych grzywny.

Przypominamy, aby stosować się do regulaminów kąpielisk, nie pływać po spożywaniu alkoholu. Wydawałoby się, że nie trzeba przypominać o zwykłej kulturze osobistej, a jednak - kończy rzecznik.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
13.04 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro