Reklama
Reklama

Okrutna choroba zaatakowała Amelkę. "Nasza maleńka córeczka strasznie cierpi"

fot. siepomaga.pl

Amelka urodziła się w środku pandemii. Zaraz po narodzinach okazało się, że jest bardzo chora. Rodzice zamierzają walczyć, by w przyszłości mogła normalnie żyć.

Mała mieszkanka Wielkopolski ma tylko 4 miesiące. Miesiące, które musiała przeżyć w strasznym cierpieniu. Po porodzie okazało się, że dziecko ma artrogrypozę. Jak opisują rodzice dziewczynki - jej nóżki i rączki leżą bezwładnie wzdłuż ciała i prawie nimi nie rusza. Są powykręcane i jeszcze nie wiadomo czy także mięśnie są uszkodzone. Nasza maleńka córeczka strasznie cierpi. Chcielibyśmy wziąć na siebie jej łzy, jej ból, ale nie możemy... Możemy jednak zrobić wszystko, by choroba, z którą przyszła na świat, nie okazała się wyrokiem na całe życie - mówią na łamach portalu sipomaga.pl rodzice dziewczynki.

Choć na początku rodzice byli załamani, wiedzą że trzeba walczyć. Jak się okazało jest szansa na pełną sprawność dziecka, ale potrzebne są duże pieniądze - na operacje w Paley Institute w USA, ortezy w Niemczech oraz leczenie i rehabilitację. Dlatego najbliżsi dziewczynki błagają o pomoc.

Walka o zdrowie naszej córeczki pochłonie ogromne pieniądze. Już pochłania wszystkie oszczędności... Dlatego z całego serca prosimy o pomoc, by brak środków nie przeszkodził w walce o Amelkę. Byśmy kiedyś nie musieli jej powiedzieć, że była szansa, ale nie zdołaliśmy jej wykorzystać - apelują.

Osoby, które chcą wesprzeć dziewczynkę w jej walce o zdrowie mogą to zrobić między innymi za pośrednictwem portalu siepomaga.pl

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami ekstremalnie niebezpieczny piątek. IMGW wydał ostrzeżenie najwyższego stopnia przed burzami
33℃
18℃
Poziom opadów:
12.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
16.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro