Reklama
Reklama

Pawilon dla żyraf i nosorożców w poznańskim ZOO ma już dach!

fot. PIM

Dwukondygnacyjny obiekt powstaje na nieużytkowanej do tej pory części ogrodu w ramach budowy całorocznego wybiegu dla tych zwierząt.

Powstała już bryła całego budynku. Gotowa jest część elewacji, zakończono montaż zewnętrznych fasad szklanych, ukończono pokrywanie całości budynku dachem. Rozpoczęły się prace wykończeniowe - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

W pawilonie przewidziano miejsce na pomieszczenie dydaktyczne, zaplecza socjalne, magazynowe i techniczne. Do dyspozycji zwiedzających zostanie oddany parter z pomieszczeniami sanitarnymi, które będą dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Na tej kondygnacji pojawią się także informacyjne tablice multimedialne. Odwiedzający będą mogli również skorzystać z antresoli i sali projekcyjnej na pierwszym piętrze.

Pawilon dla żyraf i nosorożców będzie częścią wybiegu dla tych zwierząt, zlokalizowanego w pobliżu słoniarni, wioski afrykańskiej i strumienia Kaczeniec. Po zakończeniu robót oraz oddaniu całego obiektu do użytku, planowanych na pierwszy kwartał przyszłego roku, żyrafy i nosorożce zyskają optymalne warunki życia, a poznaniacy i turyści będą mogli odwiedzać je nawet zimą - przypominają urzędnicy PIM.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
11.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro