Reklama
Reklama

Ogromne zainteresowanie darmowymi maseczkami Seniorro. Trafiły już do 11 tys. poznaniaków

fot. UMP

Maseczki powstają dzięki współtworzonej przez Miasto akcji Maseczka Seniorro.

W akcję szycia maseczek dla seniorów mogli włączyć się wszyscy starsi mieszkańcy miasta, którzy potrafią szyć na maszynie. Chętni otrzymali specjalnie przygotowane pakiety materiałów i przez cały czas mogli liczyć na wsparcie organizatorów akcji, na pomocnicze wykroje i instruktaże. Uszytych zostało 15 tysięcy masek - informują miejscy urzędnicy.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Bardzo nas cieszy, że tyle osób włączyło się w tę akcję - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. 11 tysięcy rozdanych maseczek to najlepszy dowód na to, jak bardzo była ona potrzebna. Wierzę, że maseczki będą służyły poznaniankom i poznaniakom tak długo, jak będą potrzebne. Pandemia jeszcze się nie skończyła, więc dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych - dodaje.

Organizatorzy przypominają, że ogromną wagę przykładali też do bezpieczeństwa. Zarówno materiały przed uszyciem, jak i gotowe wyroby przechodziły kwarantannę, pracujący ochotnicy dostali przyłbice i zachowywali dystans. Uszyte maseczki były roznoszone wśród starszych mieszkańców Poznania przez wolontariuszy Caritas. Trafiały do podopiecznych PCK i Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, dystrybuowane są także cały czas za pośrednictwem Klubów Seniora, Dziennych Domów Pomocy Społecznej i organizacji pozarządowych - przypominają urzędnicy.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
11.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro