Reklama
Reklama

Jest przetarg na budowę ulicy Świętego Wawrzyńca na Jeżycach

fot. PIM

Budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Chodzi o odcinek pomiędzy ulicami Niestachowska i Kościelną. Poznańskie Inwestycje Miejskie właśnie ogłosiły przetarg w tej sprawie. - Inwestycja obejmuje budowę nowej jezdni wraz z rozbudową skrzyżowań, chodników, ścieżek rowerowych, przystanków autobusowych i zjazdów do posesji. Na te wszystkie prace wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie miał rok od dnia podpisania umowy - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Na tę inwestycję czekają kierowcy poruszający się w tym rejonie Poznania. Nowy, około kilometrowy, odcinek ulicy św. Wawrzyńca odciąży zakorkowaną ulicę Dąbrowskiego. Trasa powstanie wzdłuż nasypu kolejowego jako jednojezdniowa droga, po jednym pasie w każdym kierunku. - Po południowej stronie jezdni powstanie chodnik dla pieszych oraz droga rowerowa.

Prace obejmą także skrzyżowanie ulic św. Wawrzyńca i Niestachowskiej, a także św. Wawrzyńca i Kościelnej. Zmodernizowana tu zostanie sygnalizacja świetlna. Nowy odcinek będzie wyposażony w oświetlenie uliczne. - Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie odpowiadał również za budowę kanalizacji deszczowej wraz z przebudową kolektora i kanałów ogólnospławnych w rejonie inwestycji (w ramach zadania powierzonego przez spółkę Aquanet) - zaznaczają PIM.

Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mogą się zgłaszać do PIM do 16 września.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
11.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro