Reklama
Reklama

Coraz więcej sklepów wprowadza płatny parking. UOKiK przygląda się pobieraniu opłat

fot. czytelnik / archiwum

Już nie tylko Aldi, Biedronka i Lidl decydują się na pobieranie opłat za parkowanie przy części swoich sklepów.

Jak podaje Rzeczpospolita, na takie rozwiązanie zdecydowała się także sieć Auchan. W przypadku 11 z 32 sklepów sieci pod szyldem "supermarket" w Polsce ustawiono parkomaty. Parkowanie przy hipermarketach, a takie mamy w Poznaniu, wciąż pozostaje bezpłatne. Sieć tłumaczy, że pobieranie opłat (3 zł za godzinę po przekroczeniu pierwszych 2 darmowych godzin) ma rozwiązać problem wolnych miejsc parkingowych dla klientów.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Już wcześniej na podobny krok zdecydowały się sieci Aldi, Lidl i Biedronka. W wybranych lokalizacjach także zamontowano parkomaty. Tłumaczenie jest identyczne - opłaty sprawiają, że rotacja na parkingu jest większa, a tym samym klienci mają wolne miejsca do zaparkowania.

Pobieraniu opłat za parkowanie przy sklepach przygląda się jednak Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Na naszym portalu wielokrotnie pisaliśmy o skargach czytelników na opłaty parkingowe. Czytelnicy tłumaczyli, że nie wiedzieli o konieczności uiszczenia zapłaty, a zarządca parkingu ukarał ich "mandatem" w wysokości około 100 złotych. Skargi trafiały też do UOKiK i to z różnych części kraju. Tylko w 2019 roku było ich ponad 100. Dotyczyły niewłaściwego oznakowania parkingu, a także tego, że firma nie uznaje reklamacji. UOKiK cały czas przygląda się tej sprawie.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
11.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro