Reklama
Reklama

W niedzielę do Poznania przyjadą super samochody

fot. materiały prasowe

Będzie je można zobaczyć m.in. na autostradzie A2 oraz na ulicach Poznania, choć nie będą się tu "oficjalnie prezentować".

W weekend rozpoczyna się tegoroczna edycja imprezy motoryzacyjnej - Gran Turismo Polonia. W tym roku, ze względu na pandemię, odbędzie się w wersji "light". - Nasz event jest ważnym punktem w kalendarzu letnich imprez Poznania oraz Toru Poznań, dlatego nie mogliśmy odmówić organizacji tegorocznej edycji. Zależało nam na zachowaniu ciągłości i ważnej tradycji, jaką jest spotkanie w stolicy Wielkopolski. Pomimo wszystkich przeciwności, zorganizowaliśmy mniejszą, wakacyjną edycję Gran Turismo Polonia - mówi Peter Ternstroem, główny organizator wydarzenia.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Do stolicy Wielkopolski przyjedzie około 50 super samochodów. Kierowcy w sobotę spotkają się w Warszawie, skąd w niedzielę około 14.00 wyruszą do poznańskiego hotelu Andersia. Ich przejazd autostradą A2 i ulicami Poznania do hotelu będzie jedyną okazją, by zobaczyć super auta. Cała impreza ma bowiem charakter zamknięty. - Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne podjęliśmy trudną dla nas decyzję, aby w tym roku nie otwierać bram Toru Poznań. Mamy nadzieję, że to ostatnia edycja w takiej formule i za rok znowu będziemy mogli spotkać się w większym gronie miłośników motoryzacji - dodaje.

Do Poznania przyjadą m.in. Ferrari 488 Pista and F8 Tributo, Lamborghini Performante Spyder czy Aventador S, Porsche 992 Turbo S czy 991 GT2 RS oraz ponad 20 różnych wersji Porsche GT3 i GT3RS. - Samochody w poniedziałek i wtorek będą też przemieszczać się pomiędzy hotelem a torem, więc przez te dwa dni Poznań ponownie stanie się polską stolicą supersamochodów.

Już teraz organizatorzy zapowiadają, że przyszłoroczna edycja wydarzenia będzie wyjątkowa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
11.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro