Reklama
Reklama

Rosjanie zarejestrowali już szczepionkę przeciwko koronawirusowi

fot. Bao_5 / Pixabay
fot. Bao_5 / Pixabay

Rosjanie jako pierwsi na świecie poinformowali o zarejestrowaniu szczepionki przeciwko COVID-19.

Wiadomość przekazał sam Władimir Putin. Masowa produkcja "Sputnik V" ma ruszyć we wrześniu, a w październiku rozpocznie się program szczepień.

Kołobrzeg Last Minute! Ostatnie pokoje w budynku bocznym S.U. Bałtyk. Wyjątkowe ceny na listopad i grudzień! Rezerwacja telefoniczna lub mailowa: +48 94 355 34 44 [email protected]
REKLAMA

Eksperci mają poważne wątpliwości, wskazując, że ostatni etap badań nad każdą szczepionką powinien opierać się m.in. na długotrwałej obserwacji, wykluczającej ewentualne skutki uboczne. Tymczasem Rosjanie przekonują o skuteczności swojego preparatu i zapewniają, że przeszedł on niezbędne kontrole. Mało tego - dwie dawki szczepionki miała już przyjąć córka prezydenta Putina.

O skuteczności rosyjskiej szczepionki przekonamy się w najbliższych miesiącach. Według naszych sąsiadów w jej opracowaniu pomogły prowadzone od kilku lat badania nad wirusami Ebola i MERS

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ostrzeżenie meteo dla części województwa
12℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro