Reklama
Reklama

Ognisko koronawirusa w kolskim starostwie powiatowym: będzie mobilny punkt pobrań

fot. DWOT

5 pracowników Wydziału Komunikacji jest zarażonych koronawirusem.

W ostatnich dniach w Kole ujawniono ognisko koronawirusa. - Ma związek z zachorowaniami wśród pracowników starostwa powiatowego w Kole. Pozytywny wynik testu otrzymało 5 pracowników Wydziału Komunikacji starostwa. Starosta kolski wprowadził ograniczenia w funkcjonowaniu urzędu. Do odwołania zamknięty jest Wydział Komunikacji i Ruchu Drogowego - informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Wojewoda wielkopolski zdecydował o zorganizowaniu w Kole mobilnego punktu pobrań wymazów na obecność koronawirusa. Punkt będzie działać od 10.00 do 18.00 na ul. Zielonej przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole we wtorek i środę (18 - 19 sierpnia). - Od jutra (14 sierpnia) Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna prowadzić będzie rejestrację osób chcących przebadać się podczas drive-thru w Kole. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu WSSE (61) 65 68 075 - dodaje Stube.

Przygotowaniem i obsługą punktu zajmą się żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz pracownicy inspekcji sanitarnej. W badaniach mogą wziąć udział mieszkańcy Koła i powiatu kolskiego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
11.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro