Reklama
Reklama

Garbary: gruz z remontowanej kamienicy spadł na kobietę. Jest wyrok

fot. czytelnik / archiwum
fot. czytelnik / archiwum

Do fatalnego wypadku doszło w marcu 2017 roku.

Chodnikiem przy ulicy Garbary przechodziła kobieta. Nagle spadł na nią zsyp (rękaw, przez który zrzuca się gruz z wyższych kondygnacji), który był zamontowany przy remontowanym budynku. 47-latka z obrażeniami trafiła do szpitala. Do dziś nie odzyskała pełnej sprawności i jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek ją odzyska.

Dziś w jej sprawie zapadł wyrok w sądzie. Na ławie oskarżonych zasiedli budowlańcy Zbigniew N. oraz Piotr B. Oskarżono ich o narażenie kobiety na utratę życia lub zdrowia oraz o prowadzenie prac bez uprawnień. Mężczyźni od początku nie przyznawali się do winy. Jak podaje Głos Wielkopolski, w trakcie procesu obrońcy przekonywali, że to nie ich klienci odpowiadają za wypadek, a Piotr Ś. - znany czyściciel kamienic. Ś. był pełnomocnikiem właściciela kamienicy, który zajmował się remontem. Obrońcy twierdzili, że to Piotr Ś. wydawał polecenia na budowie i nie wyznaczył kierownika budowy.

Ostatecznie, w czwartek, poznański sąd uznał dwóch mężczyzn za winnych. Zbigniewa N. skazano na karę roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata i grzywnę 6000 złotych. Piotr B. usłyszał wyrok roku i 2 miesięcy ograniczenia wolności. Będzie miał pracować społecznie przez 30 godzin miesięcznie. Dodatkowo ma zapłacić pokrzywdzonej kobiecie 35 tysięcy złotych nawiązki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro