Reklama

"Czerwona strefa" w wielkopolskim powiecie utrzymana. W Polsce zmniejszy się liczba powiatów z ograniczeniami!

fot. Janusz Cieszyński /TT

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński przedstawił szczegółowe informacje dotyczące obostrzeń dla powiatów, w których w ostatnim czasie odnotowano największą liczbę nowych zakażeń koronawirusem. Od piątku będzie ich 18, a więc o 1 mniej niż do tej pory.

Ministerstwo wyznaczyło 18 powiatów w kraju gdzie będą utrzymane lub wprowadzane obostrzenia. 9 z nich oznaczono kolorem czerwonym (wśród nich jest cały czas powiat ostrzeszowski w Wielkopolsce), a 9 żółtym. Cieszyński poinformował, że nowe powiaty znalazły się na liście głównie w związku z imprezami, na których zakaziła się duża liczba osób. Natomiast w kilku powiatach od piątku obostrzenia zostaną zdjęte wraz z uznaniem ich za strefy z mniejszym zagrożeniem epidemicznym.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Według najnowszych informacji resortu zdrowia powiaty czerwone od piątku to: nowosądecki, rybnicki, wodzisławski, ostrzeszowski, wieluński i miasta: Nowy Sącz, Rybnik, Jastrzębie Zdró i Ruda Śląska.

Powiaty żółte to: pszczyński, cieszyński, wieruszowski, raciborski, limanowski, grajewski, nowotarski i miasto Żory oraz miasto Biała Podlaska. Powiat kępiński został dziś wykreślony ze "strefy żółtej".

Cieszyński zapowiedział także przygotowanie i opublikowanie 'listy ostrzegawczej'. Znajdą się na niej powiaty, które w przypadku wzrostu zakażeń mogą w kolejnym tygodniu stać się powiatami żółtymi.

Przypominamy, że w wybranych powiatach zostaną wprowadzone obostrzenia dotyczące: targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek. Lista powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia będzie poddawana bieżącej analizie i będzie się zmieniać. Będzie modyfikowana dwa razy w tygodniu.

W czwartek w kraju mamy 811 nowych przypadków zakażeń.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
16.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro