Reklama
Reklama

Mateusz Gamrot szybko wróci do klatki KSW. Ostatnia walka i przejście do UFC?

fot. Roger Gorączniak, archiwum

Mateusz Gamrot szybko wróci do klatki KSW.

Po ponad rocznej przerwie w walkach MMA zawodnik Czerwonego Smoka Poznań 11 lipca stoczył walkę z Normanem Parke i w dobrym stylu odzyskał pas kategorii lekkiej. Od dłuższego czasu mówiło się, że po stoczeniu dwóch walk kontrakt Gamrota z KSW wygaśnie, co umożliwiłoby mu przejście do największej organizacji na świecie - UFC.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Gala KSW 54 odbędzie się 29 sierpnia, a walką wieczoru będzie starcie Gamrota (16 wygranych w MMA, zero porażek) ze Szmailem Musajewem. Dagestańczyk ma rekord 14-0, więc któryś z zawodników po raz pierwszy wyjdzie z klatki pokonany.

- Na razie to jest moja ostatnia walka w kontrakcie i stanę się wolnym zawodnikiem. Chcę jednak wysłuchać wszystkich ofert, ze wszystkich innych organizacji i myślę, że wybiorę tą najlepszą dla mnie - powiedział Gamrot w rozmowie z serwisem mmarocks.pl.

29 sierpnia zobaczymy w klatce również innych reprezentantów Poznania. Klubowy kolega Gamrota i brat Łukasza Rajewskiego - Sebastian - w swoim debiucie w KSW sprawdzi umiejętności Armena Stepanyana. Starcie odbędzie się w limicie wagi lekkiej.

Na KSW 54 wystąpią ponadto zawodnicy Ankos MMA Poznań. Michał Andryszak w wadze ciężkiej zawalczy z Michałem Kitą, a w bardzo ciekawym pojedynku wagi lekkiej Maciej Kazieczko stawi czoła Marianowi Ziółkowskiemu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.61 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro