Reklama
Reklama

Rowerzyści wkrótce skorzystają z nowych dróg łączących centrum z Wildą i Grunwaldem

fot. PIM

Trwa budowa dróg rowerowych łączących Grunwald i Wildę z centrum.

Na odcinku ul. Grunwaldzkiej, pomiędzy Słoneczną a Jugosłowiańską, powstaje trasa o długości 1,5 km. Połączy się ona z już gotowym odcinkiem, dochodzącym do ul. Roosevelta.

- Roboty związane z budową nowego odcinka dobiegają końca. Nawierzchnia bitumiczna jest już ułożona niemal na całej długości. Zasadnicze roboty budowlane na całym nowym odcinku drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej oraz na połączeniu ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ul. Wyspiańskiego zakończą się poniedziałek, 17 sierpnia. Po ich zakończeniu montowane będzie oznakowanie pionowe i malowane oznakowanie poziome - przekazał Grzegorz Bubula.

W rejonie skrzyżowania z Marszałkowską funkcjonuje już nowa sygnalizacja świetlna. Zasadnicze prace powinny zakończyć się w III kwartale tego roku. Nieco później wykonane zostanie nasadzanie roślinności.

Z kolei w IV kwartale tego roku mają zakończyć się prace związane z budową drogi rowerowej wzdłuż ul. Dolna Wilda, od ul. św. Jerzego - przez ul. Górna Wilda oraz ul. Półwiejską - do ul. Krakowskiej.

- Do końca sierpnia ukończymy na nim roboty budowlane, a także na skrzyżowaniach ul. Półwiejskiej z ul. Kościuszki i ul. Królowej Jadwigi, oraz ul. Dolna Wilda z ul. św. Jerzego, na których uruchomiona zostanie sygnalizacja świetlna. Obecnie na tym odcinku zamontowano już odwodnienie, zakończono prace związane z nowymi kanałami kablowymi, zamontowano nowe wysięgniki sygnalizacji świetlnej. Trwają prace brukarskie związane z nowym chodnikiem - wyjaśnił wiceprezes Bubula.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
42.46 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro