Reklama
Reklama

Zlikwidowano 3 plantacje marihuany. Zabezpieczono narkotyki za prawie milion złotych

fot. Policja

Policjanci z Chodzieży zatrzymali mężczyznę podejrzanego o produkcję narkotyków.

Funkcjonariusze prowadzili działania związane ze sprawą założenia plantacji konopi indyjskich oraz rozprowadzania narkotyków, które doprowadziły ich do właściciela "biznesu". Okazał się nim mieszkaniec powiatu pilskiego, który posiadał dwie plantacje konopi indyjskich. Obie były dobrze ukryte w zaroślach, z dala od zabudowań. Rośliny znajdowały się w różnych stadiach wzrostu, nawet do 180 cm wysokości.

- 5 sierpnia br. mężczyzna został zatrzymany. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez 23-latka, policjanci ujawnili kolejną plantację z krzakami konopi, blisko 14 kilogramów haszyszu oraz sprzęt i komponenty służące do uprawy i przerabiania marihuany na haszysz. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków opiewa na kwotę około 900 000 złotych. Dealerowi, w związku z przestępczym procederem, oprócz gotówki w kwocie 11 000 złotych, zajęto także dwa samochody - przekazała asp. Karolina Smardz-Dymek.

Mężczyźnie postawiono zarzuty dotyczące uprawy 158 krzaków konopi indyjskich, posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz przerabiania znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany, uzyskując w ten sposób środek odurzający w postaci haszyszu.Sąd Rejonowy w Chodzieży zdecydował, że najbliższe 3 miesiące dealer spędzi w areszcie. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia! Również dla Poznania
4℃
1℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
31 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro