Reklama
Reklama

Osiedle Czecha: pies pogryzł kobietę, właściciel czworonoga pijany

Zdjęcie ilustracyjne | fot. dimitri_c / freeimages.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. dimitri_c / freeimages.com

Do zdarzenia doszło po godzinie 7.00 rano w rejonie szkoły podstawowej.

O sprawie poinformował nas czytelnik. - Przed chwilą na osiedlu Czecha pies pogryzł 45-letnią kobietę. Ma rany szarpane ręki. Na miejscu pogotowie i policja. Właściciel psa pijany, ledwo stoi na nogach - napisał.

Iwona Liszczyńska z biura prasowego policji przyznaje, że funkcjonariusze są na miejscu. - Zgłoszenie wpłynęło do nas po godzinie 7.00 rano. Poinformowano nas, że przy szkole podstawowej na osiedlu Czecha pies pogryzł kobietę. Policjanci pojechali na miejsce i wstępnie ustalili okoliczności tego zdarzenia - mówi.

Z relacji świadków wynika, że w rejonie podstawówki spotkały się dwa psy. - Zarówno pies mężczyzny, jak i kobiety, był na uwięzi. Ale nie miały kagańców. Ruszyły w swoją stronę i zaczęły się gryźć. Kobieta chciała odciągnąć swojego psa i wtedy została ugryziona przez drugie zwierzę - relacjonuje Liszczyńska. - Kobieta została przetransportowana do szpitala. Mężczyzna natomiast rzeczywiście jest prawdopodobnie pijany. Trwają z nim czynności. Wyjaśniamy m.in. czy jego pies jest szczepiony - dodaje.

Mężczyzna może zostać ukarany mandatami m.in. za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, a także ze ewentualny brak szczepień, jeśli okaże się, że zwierzę ich nie ma.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro