Reklama

Istotna ulica na Piątkowie zyska kanalizację i nowy chodnik

fot. PIM
fot. PIM

Chodzi o ulicę Mateckiego.

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na wybór wykonawcy prac na ulicy Mateckiego. Jego zadaniem będzie budowa chodnika o długości około 600 metrów, kanalizacji deszczowej, przebudowanie oświetlenia ulicznego, a także wybudowanie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej z przyłączami do posesji.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Obecnie ul. Mateckiego, w okolicy której prowadzone są liczne inwestycje mieszkaniowe, ma chodnik tylko na liczącym ok. 200 metrów odcinku, przylegającym do osiedla mieszkaniowego. Na pozostałej długości jest tylko gruntowe pobocze. Nowy chodnik będzie miał 2 metry szerokości - informują PIM.

Wykonawca będzie mieć 210 dni na przeprowadzenie inwestycji od momentu podpisania umowy. - W ciągu trzech miesięcy ma powstać kanalizacja deszczowa i sanitarna oraz chodnik na odcinku od ul. Obornickiej do początku istniejącego chodnika przy osiedlu mieszkaniowym. 150 dni po podpisaniu umowy ma zakończyć się budowa wodociągu, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz chodnika na odcinku od końca istniejącego chodnika do skrzyżowania z ul. Marka z Aviano - dodają.

Firmy, które chcą wziąć udział w przetargu, mogą zgłaszać się do PIM do 9 września.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro