Reklama
Reklama

Golęcin: zakończono budowę nowego boiska piłkarskiego i infrastruktury lekkoatletycznej

fot. PIM
fot. PIM

Zakończono kolejną inwestycję w ramach kompleksu sportowego na Golęcinie.

Jakiś czas temu nowy wygląd zyskał stadion lekkoatletyczny, a w poniedziałek do użytku oddano obiekt, który powstał pomiędzy wspomnianym stadionem głównym a ulicą Niestachowską, czyli boisko do piłki nożnej wraz z infrastrukturą lekkoatletyczną. Do tej pory ta działka pozostawała niezagospodarowana.

- Miasto Poznań stawia na sport. Nowe boisko do piłki nożnej na Golęcinie to już kolejny obiekt oddany do użytku w ostatnim czasie. Wśród inwestycji wartych podkreślenia jest m.in. basen na os. Piastowskim, modernizacja obiektów sportowych nad Maltą, dwa nowe skateparki czy park Starołęka Mała. W naszym mieście organizowane są prestiżowe imprezy sportowe. Wspieramy także poznańskie talenty. Co roku przyznawane są Nagroda Sportowa oraz Stypendium Sportowe Miasta Poznania - przekonywał Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Boisko i czterotorowa bieżnia poliuretanowa wraz z infrastrukturą do skoku wzwyż, skoku w dal, trójskoku oraz pchnięcia kulą będzie wykorzystywana m.in. jako obiekt rozgrzewkowy podczas zawodów na stadionie głównym. Tak będzie chociażby podczas zaplanowanego na 11 września mityngu lekkoatletycznego Poznań Athletics Grand Prix.

Na co dzień ze sztucznej murawy będą korzystać kluby i szkółki piłkarskie, a z bieżni i urządzeń kluby i szkółki lekkoatletyczne. W przypadku, gdy obiekt będzie wolny, będą mogli trenować na nim indywidualnie wszyscy chętni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro