Reklama
Reklama

Złodziej, który niemal rozjechał mieszkańca na Wyspiańskiego, wrócił w to samo miejsce. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

fot. Czytelnik

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę.

W czwartek pisaliśmy o kradzieży z włamaniem, do której doszło na ulicy Wyspiańskiego. Około 22.40 w środę złodziej włamał się do samochodów zaparkowanych przy ulicy i kradł z nich różne przedmioty. Został przyłapany na gorącym uczynku przez jednego z mieszkańców. Wtedy próbował swoim VW Passatem rozjechać interweniującego mężczyznę. Ostatecznie uciekł. Już wtedy miał zapowiadać, że "jeszcze tu wróci".

Jak powiedział, tak zrobił. - W nocy z piątku na sobotę około północy miało miejsce obywatelskie zatrzymanie złodzieja, który wrócił do auta, które okradł 5 sierpnia - pisze nasz czytelnik. - Mężczyzna poruszający się VW Passatem był pod wpływem narkotyków i alkoholu. Nie miał uprawnień do kierowania. Jego samochód nosił świeże ślady potrącenia (m.in. zbita przednia szyba) mogące świadczyć, że uczestniczył w jeszcze jednej kolizji i ponownie uciekł z miejsca - dodaje.

Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji potwierdza, że funkcjonariusze interweniowali tu w piątkową noc. - Rzeczywiście miało miejsce obywatelskie zatrzymanie. Mężczyźnie postawiono zarzuty m.in. kradzieży z włamaniem, kierowania gróźb karalnych, a także prowadzenia samochodu po użyciu środka odurzającego. Odpowie też za potrącenie, do którego doszło w środę wieczorem. Zastosowano wobec niego dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej osoby - wymienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Intensywne opady deszczu mogą pojawić się również w Wielkopolsce
10℃
8℃
Poziom opadów:
12.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
6.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro