Reklama

Wołodymyr Kostewycz odejdzie z Lecha Poznań. Podpisał już umowę z nowym klubem

fot. Tomasz Szwajkowski

Kończy się przygoda Wołodymyra Kostewycza z Lechem Poznań.

Obecna umowa Ukraińca wygaśnie 31 grudnia i już wiadomo, że nie zostanie przedłużona, ponieważ zawodnik zdecydował się na powrót do ojczyzny i podpisał umowę z Dynamem Kijów. Zgodnie z przepisami na pół roku przed końcem kontraktu zawodnicy mogą swobodnie negocjować z nowymi pracodawcami, a lewy obrońca skorzystał z tej możliwości.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Piłkarz trafił do Lecha w styczniu 2017 roku. Od tego momentu rozegrał 119 spotkań w pierwszym zespole, notując 2 bramki i 13 asyst. Przez większość tego czasu był podstawowym lewym obrońcą i zbierał dobre oceny, a jeśli nie pojawiał się na boisku, to zwykle był to efekt kontuzji.

W ostatnich miesiącach forma Ukraińca wyraźnie jednak spadła, a po pandemii trener Dariusz Żuraw częściej stawiał na Tymoteusza Puchacza. Chęć zmiany otoczenia nie jest więc dużym zaskoczeniem.

Kostewycz przygotowuje się do startu nowego sezonu z Lechem i będzie bronić jego barw do końca roku, co oznacza, że klub z Bułgarskiej nie zarobi na jego przenosinach ani złotówki. Chyba, że Dynamo złoży ofertę wykupu jeszcze w tym okienku, a Kolejorz postanowi jeszcze zarobić na całej sytuacji. To jednak bardzo mało prawdopodobny scenariusz.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro