Reklama

MPK zmienia barwę autobusów? Będzie nowość!

fot. Filip Budny
fot. Filip Budny

Autobus w nietypowym odcieniu koloru zielonego zauważył nasz czytelnik.

- Jeden z autobusów poznańskiego MPK (szkoleniowy MAN, nr 1136) został przemalowany w barwy znane z dwukierunkowych Gamm (butelkowa zieleń). Udało mi się go uchwycić zza płotu zajezdni przy ul. Kaczej. Czy MPK zamierza zmienić barwy swoich pojazdów - dopytuje FIlip.

Zapytaliśmy w poznańskim MPK, czy rzeczywiście planowana jest zmiana koloru używanego na autobusach. - Wskazana kolorystyka dotyczy jednego pojazdu: autobusu wykorzystywanego do nauki jazdy. Autobus został w ten sposób polakierowany po wykonaniu napraw blacharskich, skutkujących koniecznością malowania całego autobusu. Autobusy nauki jazdy zwykle mają inną kolorystykę, żeby zasygnalizować pasażerom oczekującym bądź zbliżającym się do przystanków, że nie jedzie autobus liniowy. Obecnie nie jest planowana zmiana schematów malowania innych pojazdów - zaznacza Agnieszka Smogulecka z MPK Poznań.

Nie oznacza to jednak, że w taborze MPK nie pojawi się pewna nowość. - Po bardzo pozytywnym odbiorze przez poznaniaków wyglądu dwukierunkowych tramwajów Moderus Gamma, postanowiliśmy wykorzystać ten lakier (zieleń i żółć w doskonale znanych poznaniakom odcieniach, ale w wersji metalizowanej i perłowej) na nowo zamówionych 37 autobusach elektrycznych, które w przyszłym roku mają być dostarczone MPK Poznań. Sam schemat malowania nie będzie zmieniony - dodaje.

Przypomnijmy, że pierwszy z nowych dwukierunkowych Moderusów Gamma został zaprezentowany w Poznaniu latem ubiegłego roku i natychmiast zwrócił uwagę pasażerów swoim nietypowym kolorem. Kolor malowania nazwano "butelkową zielenią", ale MPK Poznań szybko wyjaśniło, że to odcień znany z pozostałych pojazdów przewoźnika, tyle że w wersji metalizowanej i perłowej. Ostatecznie wszystkie dwukierunkowe Moderusy Gamma mają taki kolor. Teraz wiadomo, że dołączą do nich elektryczne autobusy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
59.94 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro