Reklama

Tęczowa flaga na poznańskim pomniku Mickiewicza. O 18.00 na Półwiejskiej protest "Poznań broni tęczy"

fot. Grupa Stonewall / FB
fot. Grupa Stonewall / FB

Flaga pojawiła się na pomniku w niedzielę wieczorem.

Grupa Stonewall umieściła na swoim facebookowym profilu zdjęcie z placu Mickiewicza, na którym widać pomnik wieszcza z tęczową flagą. - Halo Policja?! Coś się stało Adamowi! - pod zdjęciem dodano wymowny podpis.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

To kolejny pomnik w mieście, który udekorowano barwami kojarzonymi ze środowiskiem LGBT+. Wcześniej tęcza pojawiła się na Starym Marychu na ulicy Półwiejskiej. Facebookowy komentarz Grupy Stonewall o policji to natomiast nawiązanie do piątkowego protestu, który odbył się w Warszawie. Aktywiści LGBT protestowali tam przeciw decyzji sądu o aresztowaniu na dwa miesiące lewicowej działaczki Margot (to Michał Sz., który funkcjonuje jako kobieta). Doszło do zamieszek. Zatrzymano 48 osób, którym postawiono zarzut czynnego udziału w zbiegowisku. Dodatkowo 5 osób ma odpowiedzieć za uszkodzenie radiowozu i naruszenie nietykalności policjanta.

Grupa Stonewall organizuje w poniedziałek o 18.00 na ulicy Półwiejskiej protest "Poznań broni tęczy!", który jest nawiązaniem do ubiegłotygodniowych zdarzeń z Warszawy. - Społeczność LGBT+ jest zmęczona i zła. Mamy za sobą najbardziej homofobiczną kampanię wyborczą w historii Polski. Mimo jej zakończenia nagonka na nas nie mija. Najwyższe osoby w państwie, zamiast stać na straży równości i godności wszystkich obywateli, szczują na 2 miliony polskich osób LGBT+. Coraz więcej można o nas powiedzieć, coraz więcej można nam zrobić. Nie zgadzamy się na dalsze dehumanizowanie naszej społeczności. Domagamy się:

1) Zatrzymania mowy nienawiści do osób LGBT+ stosowanej przez polityków i polityczki
2) Zaprzestania wykorzystywania publicznych pieniędzy na kampanie dezinformacyjne o społeczności LGBT+
3) Zaprzestania wykorzystywania policji i prokuratury do zastraszania aktywistów i aktywistek LGBT+
4) Zatrzymania kampanii nienawiści i dezinformacji prowadzonej przez media publiczne.

Przypominamy o obowiązku zakrywania twarzy i nosa i zachowaniu wymaganego odstępu między protestującymi osobami - informują organizatorzy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro