Reklama
Reklama

Pojechali na interwencję domową i znaleźli nieprzytomną kobietę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Dzięki szybkiej reakcji policjantów 61-latkę udało się uratować.

Całe zdarzenie miało miejsce 2 sierpnia w jednym z mieszkań na terenie Obornik. Tuż przed godziną 22 patrol z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach został skierowany do przeprowadzenia interwencji domowej. Kiedy policjanci dojechali na miejsce dowiedzieli się, że 61-letka dostała ataku epilepsji i do czasu przyjazdu karetki pogotowia została ułożona w bezpiecznej pozycji. Gdy funkcjonariusze sprawdzili funkcje życiowe kobiety okazało się, że one ustały. Z uwagi na brak oddechu i wyczuwalnego tętna natychmiast przystąpili do działań ratunkowych oraz powiadomili służby medyczne.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Po ok. 30 minutach resuscytacji krążeniowo-oddechowej udało się przywrócić czynności życiowe kobiety. Te jednak po chwilowej stabilizacji znowu ustały. Walka o życie rozpoczęła się od nowa. Dopiero za 4 razem stan pacjentki uległ poprawie na tyle, by mogła być przewieziona do szpitala. W karetce poza ratownikami medycznymi znajdował się także sierżant Banasik, który cały czas wspomagał personel medyczny w kontynuowanej akcji ratunkowej - relacjonuje mł. asp. Paweł Witzberg z policji w Obornikach.

Ratownicy medyczni podkreślali, że gdyby nie szybka i fachowa pomoc policjantów sierż. Radosława Banasika oraz sierż. Patrycji Michalskiej, kobiety z pewnością nie udałoby się uratować. Słowa uznania trafiły do Oficera Dyżurnego obornickiej policji, który usłyszał podziękowania dla policjantów za ich postawę. W rozmowie na temat całego zdarzenia i jego przebiegu sami funkcjonariusze nie widzą niczego niezwykłego w tym, co zrobili. Jak sami podkreślają nie spodziewali się, że kończąc służbę będą ratować ludzkie życie. Zrobili to, co każdy powinien zrobić - kończy mł. asp. Witzberg.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
11.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro