Reklama
Reklama

Kolejne zmiany na poznańskich ulicach. Gdzie można utknąć w korkach?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM

Ze zmianami w organizacji ruchu trzeba się liczyć między innymi na ulicy Wierzbięcice, Przybyszewskiego i Starołęckiej.

Od 10 do 31 sierpnia, w związku z budową linii kablowej, wygrodzony zostanie chodnik i droga rowerowa w ciągu ul. Wierzbięcice na odcinku od ul. Matyi do ul. ks. Wujka. Ruch pieszy może odbywać się drugą stroną ulicy przez przejście podziemne na skrzyżowaniu z ul. Matyi, zaś ruch rowerowy - jezdnią na zasadach ogólnych. Nie przewiduje się utrudnień w ruchu pojazdów - informują urzędnicy ZDM.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Ponadto, z uwagi na kolejny etap prac budowlanych, przejście drugą stroną ulicy oraz zakaz parkowania będzie obowiązywać w dniach 10-18 sierpnia br. w rejonie wygrodzeń przy posesji na ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 176 - dodają.

Również od 10 do 31 sierpnia, w związku z modernizacją sygnalizacji świetlnej, wygradzane będą pojedyncze skrajne pasy ul. Przybyszewskiego w kierunku ul. Bukowskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Rokietnicką oraz prawy pas ul. Rokietnickiej przed skrzyżowaniem z ul. Przybyszewskiego. Następnie, w celu wykonania poziomego oznakowania buspasa, wygrodzony zostanie prawy pas ul. Przybyszewskiego na odcinku od ul. Marcelińskiej do ul. Bukowskiej - informują przedstawiciele ZDM.

Prace w ul. Przybyszewskiego mają odbywać się poza godzinami szczytów komunikacyjnych (godz. 6-10 i 13-18). Utrzymana zostanie możliwość skrętu w prawo w ul. Rokietnicką oraz możliwość zjazdu na stację benzynową.


Z kolei od 10 do 17 sierpnia, w związku z kolejnym etapem prac przy inwestycji ciepłowniczej w rejonie ul. Starołęckiej i Bystrej, ul. Starołęcka w kierunku centrum będzie zamknięta na odcinku między ul. Forteczną i Bystrą. Objazd dla kierowców wyznaczono ulicami Forteczną i Romana Maya, a dla samochodów ciężarowych powyżej 3,5 t - ul. Forteczną, Obodrzycką, Kurlandzką i Hetmańską. Ruch w kierunku wyjazdowym będzie odbywać się bez utrudnień.

Również od jutra rozpocznie się remont chodnika w centrum miasta. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Kierowcy oraz piesi proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu planowanych prac.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
11.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro