Reklama
Reklama

Kolejna ulica w centrum miasta wypięknieje. Będzie więcej zieleni i zmiany w sposobie parkowania

fot. ZDM / wizualizacja

W poniedziałek rozpocznie się remont chodnika po wschodniej stronie ulicy Karmelickiej.

Remont chodnika polega na rozbiórce istniejącej nawierzchni i ułożeniu nowej wraz z odtworzeniem zielenie przyulicznej. Płytki oraz kostka mozaikowa zostaną rozebranie ręcznie i odwiezione do magazynu ZDM. W ich miejscu zostaną ułożone w romb szare płytki 20x20, które będą stanowić główną część (środek) chodnika. Po ich bokach zostaną ułożone płytki typu "infuła", a następnie kostka kwadratowa 10x10 typu "plaza nowa" o ciemniejszej barwie. Prace drogowe obejmą obszar od ulicy Królowej Jadwigi do narożnika skrzyżowania ulicy Karmelickiej z ulicą Krakowską wraz z obrębem skrzyżowania - informują urzędnicy ZDM.
Przestrzeń między głównym chodnikiem a krawężnikiem zostanie odbrukowana. Szeroki pas przy jezdni zostanie przeznaczony na zieleń. Jesienią zostaną tu zasadzone dwa platany wschodnie ("Minaret"),a także kwitnące krzewy i byliny - dodają.

Odtworzenie zieleni przyulicznej wiąże się z koniecznością zmiany sposobu parkowania. Parkowanie będzie odbywać się równolegle do chodnika na jezdni. Nowy sposób zagospodarowania uzyskał pozwolenie Miejskiego Konserwatora Zabytków, a zmiana organizacji ruchu została zatwierdzona przez Miejskiego Inżyniera Ruchu.

Koszt prac brukarskich wynosi ponad 110 tys. złotych. Środki pochodzą z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania.

ZDM i wykonawca prac brukarskich zwracają się z prośbą o usunięcie pojazdów z chodnika, tak aby w poniedziałek (10 sierpnia) od wczesnych godzin porannych można było przystąpić do rozpoczęcia prac remontowych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami intensywne opady deszczu, a nawet burze
19℃
11℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro