Reklama
Reklama

"Kosmiczny pociąg" znowu nad Poznaniem

fot. Adam Słociński
fot. Adam Słociński

W nocy na poznańskim niebie można było zobaczyć jasne punkty ułożone jeden za drugim i tworzące tym samym kosmiczny pociąg.

Satelity Elona Muska, które utworzą megakonstelację Starlink zapewniającą internet w miejscach trudno dostępnych, co jakiś czas pojawiają się nad Polską i wzbudzają ogromne zainteresowanie. Nazywane są "kosmicznym pociągiem", bo to jasne punkty przesuwające się po niebie w przeważnie równych odstępach.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Dzisiejszej nocy dostaliśmy kolejne informacje od naszych czujnych czytelników a zarazem pasjonatów astronomii. Kosmiczny Pociąg Elona Muska wraca nad Polskie niebo i bardzo dobrze widoczny jest z Poznania - pisze Zbyszek z nocneniebo.pl. 57 satelitów Starlink wyniosła na orbitę rakieta Falcon 9. Start odbył się 7 sierpnia o 7:12 z Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego - dodaje. Satelity będą bardzo dobrze widoczne z Poznania przez kolejne dni. W poniedziałek o godzinie 1:34 oraz 3:10 , we wtorek o 2:15 oraz 3:51, a także w środę o 1:20, 2:56 i 4:32 - kończy.

Przypominamy, że Elon Musk chce, by na ziemskiej orbicie krążyło nawet ponad 10 tysięcy takich urządzeń.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
98.06 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro