Reklama

Awantura pod drzwiami byłej partnerki. 30-latek groził jej śmiercią

fot. KPP Złotów

Mężczyzna odpowie też za stalking.

Zaczęło się na przełomie lipca i sierpnia uporczywym nękaniem byłej partnerki. Mężczyzna bez powodu miał wysyłać do kobiety SMSy, które w dużej mierze zawierały słowa obraźliwe, przyjeżdżał pod jej mieszkanie, obserwował przez co wzbudził u niej poczucie zagrożenia. Kilka dni temu, mężczyzna z którym się rozstała przyszedł w nocy pod drzwi jej mieszkania, po czym uderzając w nie i krzycząc groził byłej partnerce uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia.
Kobieta natychmiast powiadomiła policjantów.

Z chwilą otrzymania zgłoszenia, policjanci z Jastrowia błyskawicznie pojawili się pod domem zastraszonej kobiety i zatrzymali podejrzanego. 30-latek trafił do policyjnego aresztu w Komendzie Powiatowej Policji w Złotowie. Pokrzywdzona z samego rana zgłosiła się do funkcjonariuszy w komisariacie w Jastrowiu, gdzie przyjęto od niej zawiadomienie o popełnionych przestępstwach - relacjonuje podkom. Maciej Forecki , oficer prasowy policji w Złotowie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu 4 zarzutów, w tym dwukrotnego kierowania gróźb karalnych, zmuszania do określonego zachowania i stalkingu.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, także że zatrzymany mężczyzna dopuścił się także innych przestępstw. W marcu i maju bieżącego roku dwukrotnie włamał się do pomieszczeń gospodarczych na terenie Jastrowia kradnąc z ich wnętrza pilarkę spalinową i kuchenkę gazową - dodaje rzecznik.

30-latek był już notowany w policyjnych bazach między innymi za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych w postaci amfetaminy oraz marihuany - kończy.

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Na razie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego 3-miesięcznego aresztu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro