Reklama
Reklama

Przebudowa ul. Kwiatowej wkracza w kolejną fazę. Szykują się zmiany!

fot. PIM

W poniedziałek, 10 sierpnia, rozpoczną się prace na chodniku po północnej stronie ulicy, po której zlokalizowane są lokale gastronomiczne. W związku z tym zmieni się organizacja ruchu.

Ruch pieszy zostanie przekierowany na wybudowany już chodnik po południowej stronie ulicy. Dojście do lokali po stronie północnej zostanie zapewnione dzięki korytarzowi komunikacyjnemu przechodzącemu przez teren budowy - informują przedstawiciele PIM. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania - dodają.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Roboty budowlane związane z przebudową ul. Kwiatowej rozpoczęły się w drugiej połowie lipca i mają potrwać około dwóch miesięcy. Po ich zakończeniu odcinek ul. Kwiatowej między ul. Półwiejską a ul. Rybaki będzie deptakiem. Jezdnia i chodniki uzyskają nawierzchnię z kostki granitowej. Wybudowany zostanie kanał technologiczny, dojazdy do posesji oraz nowe oświetlenie.

Nasadzenia zieleni planowane są na pierwszą połowę listopada, bo pora ta lepiej sprzyja przyjmowaniu się roślin niż miesiące letnie.

Inwestycja jest kolejnym elementem prac związanych z rewitalizacją centrum Poznania. W celu uspokojenia ruchu i poprawy bezpieczeństwa, na ul. Kwiatowej zostanie wprowadzona tzw. strefa zamieszkania i ruch jednokierunkowy od ulicy Półwiejskiej do ulicy Rybaki - przypominają Poznańskie Inwestycje Miejskie.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
19.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro