Reklama
Reklama

17 sierpnia rusza przebudowa Wierzbięcic!

fot. PIM

Tego samego dnia rozpoczną się prace związane z przebudową ronda Rataje.

We wtorek pisaliśmy o utrudnieniach, z jakimi od 17 sierpnia będą musieli się mierzyć kierowcy w rejonie ronda Rataje (TUTAJ). Okazuje się, że nie są to jedyne zmiany, jakie zajdą w tym dniu na poznańskich ulicach. W tym samym terminie rozpocznie się bowiem przebudowa ulicy Wierzbięcice na Wildzie. Prace najpierw skupią się na odcinku pomiędzy dawnym dworcem PKS i skrzyżowaniem z ulicą 28 Czerwca 1956 roku.

- Na wykonanie prac na ul. Wierzbięcice wykonawca będzie miał 300 dni od podpisania umowy. Po zakończeniu przebudowy ul. Wierzbięcice prace przeniosą się na ul. 28 Czerwca 1956 r., do skrzyżowania z ul. Kilińskiego i Krzyżową. Według harmonogramu realizacja tego etapu zajmie 210 dni. Na przeprowadzenie całości zaplanowanych robót budowlanych przewidziane jest więc 510 dni od podpisania umowy. Obejmą one również prace związane z przebudową sieci, które dzięki podpisanym porozumieniom, będą realizowane przez Poznańskie Inwestycje Miejskie w imieniu Aquanetu oraz Polskiej Spółki Gazownictwa. Koordynacja działań inwestycyjnych zminimalizuje czas trwania związanych z nimi utrudnień - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Miasto nie opublikowało jeszcze schematu z tymczasową organizacją ruchu dla tego rejonu. Wiadomo natomiast, że zmiany będą wprowadzane w tym rejonie już w weekend 14 - 16 sierpnia. - Prosimy o stosowanie się do oznakowania. W najbliższych dniach przedstawimy przebieg objazdów, które zostaną zorganizowane na czas robót i związanego z nimi zamknięcia ulicy - zapewniają urzędnicy.

Co oczywiste, w trakcie prac ulicą Wierzbięcice nie będą kursować pojazdy komunikacji miejskiej. Tramwaj linii nr 10 pojedzie objazdem przez ulice Górna Wilda i Królowej Jadwigi. Na Górnej Wildzie, w rejonie skrzyżowania z Niedziałkowskiego, pojawią się tymczasowe przystanki tramwajowe, na których będą się zatrzymywać tramwaje. - Zmieniona zostanie także trasa autobusowej linii nocnej numer 243. Autobus z ulicy Towarowej pojedzie przez al. Króla Przemysła II, Przemysłową i Roboczą, natomiast w rejonie Wildy trasa poprowadzi identycznie jak dla linii nr 171.

Wierzbięcice po przebudowie zmienią się nie do poznania. Torowisko zostanie tu wydzielone, w dużej mierze będzie zielone. Sieć trakcyjna trafi na słupy, a zniknie z budynków. Samochody będą tu mieć do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Dostępnych tu będzie 78 miejsc parkingowych dla wszystkich i 13 dla osób niepełnosprawnych.

Prace przeprowadzać będzie konsorcjum Tormel i Terlan. Koszt inwestycji to prawie 85 mln złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami intensywne opady deszczu, a nawet burze
19℃
11℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro