Reklama

Gdzie w Poznaniu najlepiej żyje się zwierzętom domowym?

fot. Otodom.pl
fot. Otodom.pl

Oto kolejna odsłona rankingu Otodom.

Tym razem w ramach Rankingu Dzielnic zapytano mieszkańców 12 największych polskich miast, czy są zadowoleni z infrastruktury dla zwierząt w swojej okolicy. Chodzi przede wszystkim o miejsca, w które można się udać na spacer ze swoim pupilem. - Najlepiej ocenianą dzielnicą Poznania okazał się Antoninek, który otrzymał aż 4,72 punktu! Dzielnica ta posiada najbardziej znany wybieg dla psów, z prężnie działającą społecznością miłośników psów, znajdujący się w atrakcyjnej lokalizacji: umiejscowiony jest w lesie, w pobliżu rzeki Cybiny - czytamy w rankingu.

Drugie miejsce zajął Sołacz z wynikiem 4,57 punktu. Na trzeciej pozycji uplasował się Strzeszyn z wynikiem 4,47 pkt. Gdzie jest najgorzej? Zdaniem osób biorących udział w badaniu, najgorsze warunki dla zwierząt panują na Jeżycach, które otrzymały tylko 3,26 pkt. Brakuje tam zieleni i miejsc, w których można spuścić psa ze smyczy. Kiepsko oceniono pod tym względem także Stare Miasto i Szczepankowo.

Jak jest w Polsce? - Najbardziej zadowoleni z infrastruktury dla zwierząt są mieszkańcy Bydgoszczy (4,08), a drugie miejsce zajęły ex aequo Poznań i Gdynia, gdzie ocena była tylko o jedną setną gorsza. Na podium znalazły się także Gdańsk i Szczecin, gdzie ocena to średnio 4,05. Najmniej zadowoleni z infrastruktury dla zwierząt okazali się łodzianie, lecz i tam ocena nie jest zła: wynosi 3,85 w pięciostopniowej skali.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro