Reklama

Awaria torowiska na Al. Marcinkowskiego. Będą objazdy!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View

Na łuku Al. Marcinkowskiego i pl. Wolności doszło do uszkodzenia torowiska.

Konieczne jest przeprowadzenie tu prac naprawczych. Rozpoczną się w piątek o godzinie 19.00, w związku z czym wyłączony z ruchu zostanie odcinek torowiska pomiędzy Al. Marcinkowskiego i ulicą Gwarną. Oznacza to objazdy dla tramwajów linii nr 2, 5, 9, 13, 16 i 201.

Oto jak pojadą tramwaje:

Linia nr 2 od kursu o godz. 18.59 z Ogrodów pojedzie trasą:
OGRODY - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - rondo Kaponiera - Most Teatralny - Fredry - GWARNA - rondo Kaponiera - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - OGRODY.
Ostatni kurs z Dębca zostanie wykonany o godz. 18.23.

Linia nr 5 od kursu o godz. 18.34 ze Stomila pojedzie trasą objazdową od przystanku "Kórnicka" przez rondo Rataje, Królowej Jadwigi, Matyi i Towarową do przystanku "Rondo Kaponiera" i dalej bez zmian na Górczyn.
W kierunku Stomila ruch bez zmian.

Linia nr 9 od kursu o godz. 18.33 z Dębca pojedzie trasą objazdową od przystanku "Półwiejska" przez rondo Rataje, Kórnicką i most św. Rocha do Marcinkowskiego. Z Al. Marcinkowskiego tramwaje wrócą trasą bez zmian (przez Strzelecką) do Dębca.
Tramwaje na linii 9 kursować będą 2 razy częściej.

Linia nr 13 od kursu o godz. 18.33 ze Starołęki pojedzie trasą objazdową od przystanku "Kórnicka" przez rondo Śródka i plac Wielkopolski do przystanku "Gwarna" i dalej trasą bez zmian.
W kierunku Starołęki ruch bez zmian.

Linia nr 16 od kursu o godz. 18.36 z Franowa pojedzie objazdem od przystanku "Kórnicka" przez rondo Śródka i plac Wielkopolski do przystanku "Fredry" i dalej trasą bez zmian.
W kierunku Franowa ruch bez zmian.

Linia nr 201 jadąca w kierunku os. Sobieskiego pojedzie objazdem od przystanku "Kórnicka" przez rondo Śródka i plac Wielkopolski do przystanku "Fredry" i dalej trasą bez zmian.
W kierunku ronda Żegrze ruch bez zmian.

Dodatkowo w nocy uruchomiona zostanie autobusowa linia za tramwaj na trasie: KÓRNICKA - Kórnicka - Dowbora-Muśnickiego - Lewandowskiej - Podgórna - Marcinkowskiego - plac Wolności (przejazd z tyłu placu za parkingiem przy budynku Biblioteki Raczyńskich) - Ratajczaka - 27 Grudnia - Gwarna - Święty Marcin - Wieniawskiego - MOST TEATRALNY (przejazd tylko w jednym kierunku).

Nie wiadomo jak długo obowiązywać będą zmiany. Przewoźnik informuje jedynie, że "do odwołania".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
13.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro