Reklama

Poznański park wyróżniony Złotą Pinezką Google Maps. Jest tylko 16 takich miejsc w Polsce

fot. Dawid Król
fot. Dawid Król

Z okazji 15. rocznicy uruchomienia Google Maps, serwis wyróżnia Złotymi Pinezkami atrakcje turystyczne najbardziej doceniane przez użytkowników.

W Polsce Złota Pinezka trafia do jednej atrakcji w każdym województwie. W Wielkopolsce wyróżnienie trafiło do Parku Cytadela, a więc największego parku w Poznaniu. Z opinii użytkowników Google Maps wynika, że poznańska Cytadela jest miejscem szczególnym i wartym odwiedzenia. - Cieszę się, że jeden z największych i najpiękniejszych poznańskich parków został doceniony. To miejsce ważne dla poznaniaków i poznanianek z wielu względów - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Przypomina nam o poświęceniu setek poznaniaków oraz żołnierzy radzieckich walczących o wyzwolenie Poznania z niemieckiej okupacji. Ale jest też wyjątkowym miejscem wypoczynku i rekreacji, z którego chętnie korzystają całe rodziny. Mamy tu wspaniałe ogrody kwiatowe, ścieżki spacerowe, czy pierwsze miejskie pasieki. Staramy się, by takich pięknych zielonych przestrzeni było w Poznaniu jak najwięcej - dodaje.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Cytadela to nie tylko zieleń z Rosarium na czele, ale też Muzeum Uzbrojenia, rzeźby i symbole - w tym "Nierozpoznani" czy "Dzwon Pokoju", a także place zabaw przyciągające tłumy maluchów z rodzicami. Ma powierzchnię około 100 hektarów i warto się tu wybrać choć raz, by zobaczyć jak zmienia się park.

Do tej pory Google Maps przyznało w Polsce 11 Złotych Pinezek. Trafiły m.in. do Zamku w Malborku, Mostów w Stańczykach, Pałacu Branickich w Białymstoku czy wrocławskiego Afrykarium.

Google podsumowało też najczęściej wpisywane w wyszukiwarkę atrakcje turystyczne znajdujące się na terenie Wielkopolski. W czerwcu najchętniej szukano informacji o Bramie Poznania, Zamku w Kórniku, Jeziorze Maltańskim, Parku Cytadela, Palmiarni Poznańskiej czy Rogalowym Muzeum.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
42.46 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro