Reklama
Reklama

Policjanci bez mundurów wystawiali mandaty nad Jeziorem Strzeszyńskim

fot. Czytelnik

O kontroli poinformował nas Czytelnik.

Policjanci na plaży w Strzeszynku wystawiają mandaty za picie alkoholu - napisał nasz Czytelnik i wysłał do nas zdjęcie funkcjonariuszy w cywilnych strojach, którzy w środę pojawili się na plaży.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Policjanci potwierdzają swoje działania. Faktycznie pojawiają się w takich miejscach policjanci bez mundurów i wystawiają mandaty, gdy łamane jest prawo - między innymi ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi - mówi nam podinsp. Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Przypominamy, że od początku wakacji policjanci regularnie kontrolują zbiorniki wodne - mundurowi spotykają się z mieszkańcami, rozmawiają, a także weryfikują, czy nie dochodzi tam do naruszenia obowiązujących przepisów prawa.

Cały czas apelujemy i przypominamy, aby w tym letnim czasie dbać o bezpieczeństwo swoje oraz najbliższych i krewnych. Wystarczy dosłownie chwila nieuwagi i może dojść do niebezpiecznej sytuacji nad wodą - dodaje podinsp. Liszczyńska.

Funkcjonariusze dbają o to, aby były przestrzegane wszystkie zasady bezpieczeństwa związane z wypoczynkiem. Sprawdzają między innymi stan trzeźwości osób korzystających ze sprzętów wodnych oraz stan techniczny tych pojazdów. Najważniejszym zadaniem jest jednak kontrola miejsc niestrzeżonych kąpielisk tzw. dzikich kąpielisk. Policyjne patrole nad wodą będą kontynuowane na pewno aż do września.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
3℃
-2℃
Poziom opadów:
2.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
23.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro